Divoká přestřelka v Písku.

V pátém kole Českého poháru se SLUNETA utkala se Sršni Písek na jejich půdě. Náš soupeř si v předešlém kole připsal trochu překvapivě skalp Jindřichova Hradce a do zápasu mohl jít s vědomím, že nemá co ztratit a hrát v naprosté pohodě.

Naši hráči naopak nechtěli nic podcenit a také si udobřit fanoušky po ztracené bitvě s Opavou. Za normálních okolností by člověk předpokládal, že oba soupeři budou chtít vycházet z dobré obrany, ale opak byl pravdou, v tomto případě můžeme asi říci, že obrany neexistovaly, což určitě nevadilo fanouškům v hale, ale trenérům z toho přibývaly šediny.

Naši hráči si otevřeli střelnici a domácí v útoku také moc neváhali a pálili jednu střelu za druhou. Čemu ovšem Sršni jenom těžko odolávali, bylo naše procento trojek, které se na konci zápasu zastavilo na výborných 52,9%. Až na jednu výjimku, každý kdo z našeho týmu nastoupil, si dal minimálně jednu trojku. Nehrál pouze David Šteffel (viróza) a Michal Šotnar (rekonvalescence po zlomenině zápěstí). První čtvrtina skončila 22:34 a určila ráz zbytku utkání. V druhé desetiminutovce pokračoval „divoký západ“ a v poločase nebylo co řešit. Dobrou zprávou byl předvedený výkon nové posily Chrise Davenporta (double-double za 29 bodů a 11 doskoků, celková užitečnost 40).

Po konečném výsledku 87:123 se nyní můžeme těšit na dalšího soupeře, který vzejde z dvojičky USK – Děčín, kde v současné době má navrch USK, které vyhrálo první střetnutí (pokud v poháru proti sobě nastoupí dva týmy z KNBL, hraje se na dvě utkání a skóre se sčítá).

Sokol Písek - SLUNETA Ústí nad Labem 87:123 (22:34 43:69 66:99)

Body domácí: Šlechta 25, Špičák 23, Mikolášek 16, Duda a Englický po 8, Hejda 5, Kratochvíle 2
Body hosté: Davenport 29, Svejcar 25, Singletary 18, Votroubek 12, Treadwell 11, Pecka a Robinson po 8, Dolanský 7, Šmíd 3, Růžička 2
Trojky: 24/8 – 34/18
Trestné hody: 14/9 – 22/15
Doskoky: 30 - 40
Osobní chyby: 18 - 16